Lyžařské Jihlavsko - lyžařské běžecké stopy na Jihlavsku

Google překlad

Kontakt

SK Lyžařské Jihlavsko
Žižkova 20
586 01 JIHLAVA
IČ: 22896996
č.ú: 6231735001/5500
milan.koten@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 603 871 484
martin.kratochvil@lyzarskejihlavsko.cz tel.: +420 723 583 415
jakub.novotny@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 777 807 483

23.10

23.10

23.10

23.10

 

 

 

 

 

 

 

 

23.10

23.10

23.10

23.10

Podrobné informace o okruhu zobrazíte kliknutím na jeho ikonu.

Dnes večer jsme v rámci sněhových možností provedli strojovou úpravu lyžařského okruhu Vysoká i okruhu Nový Hojkov. Na Vysoké je cca 4–6 cm sněhu, místy se při úpravě odlupoval od podkladu. Projeli jsme celý 5 km okruh, ale na horním poli, kde je podkladem řepka, je situace špatná. V travnaté části okruhu je situace lepší, jen v řadě míst řádil krtek. Fotografie níže jsou z úpravy na Vysoké. V lokalitě Nový Hojkov je sněhu o trochu více, válcem jsme projeli okruh 2,5 km (trasa načrtnuta na přiložené mapce). Šířka uválcovaného pruhu je dostatečná na bruslení, trasa je bez kamenů, nicméně raději zvolte starší lyže.

 

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města JihlavaBohužel na Jihlavsku, na rozdíl od jiných částí Vysočiny, jsou pouhé 2–3 cm sněhu, což je samozřejmě málo i na úpravu pouze válcem. O průběhu realizace technického zasněžování budeme informovat, musíme ještě překonat závěrečné překážky, zítra budeme mít více informací.Zima si letos dává pořádně načas, rozhodli jsme se tedy jít jí naproti a udělat radost především dětem, a pokud podmínky dovolí, i lyžařům. S podporou Statutárního města Jihlavy a díky nezištné pomoci Lyžařského areálu Čeřínek, společností Aqua Industrial a Servis Centrum Vysočina v podobě zajištění potřebné techniky se nám nabízí možnost vyzkoušet technické zasněžování v části sportovně relaxačního areálu Český mlýn. Celá akce bude probíhat díky výše uvedené pomoci v naprosto nízkonákladovém měřítku a zcela na dobrovolnické bázi, zároveň nedokážeme garantovat, vzhledem k výchozímu testovacímu pokusu, jenž považujeme pro další úvahy za velmi důležitý, v jaké kvalitě se podaří umělé zasněžení připravit, nicméně cílem je zajistit místo pro aktivní zimní vyžití rodičů s dětmi (bobování) a krátký okruh pro lyžaře.Dnes ráno jsme uválcovali cca 400 m dlouhé kolečko (respektive osmičku) na louce přímo v centru obce Nový Hojkov (východně od silnice).

Večerní a noční sněžení bylo, bohužel, méně vydatné, než jsme doufali. V lokalitě Nový Hojkov jsou cca 3 cm sněhu. Na travnatém podkladu se mohou skalní nadšenci (na starých lyžích) sklouznout.

V lokalitě Vysoká je sněhu ještě výrazně méně, zde množství sněhové pokrývky neumožňuje jakoukoli smysluplnou strojovou úpravu.Pro pravidelný odběr novinek ze stopy zadejte svoji e-mailovou adresu:

Základní okruhy

Webkamera Vysoká

Odkazy


Poslední výkon přidal Ondřej Pavlas
Okruh: Nový Hojkov
Dosažený čas: 25:18

Partneřipodporuje úpravu lyžařských běžeckých stop na Jihlavsku

Střední škola stavební v Jihlavě
Administrace>>