Lyžařské Jihlavsko - lyžařské běžecké stopy na Jihlavsku

Google překlad

Kontakt

SK Lyžařské Jihlavsko
Žižkova 20
586 01 JIHLAVA
IČ: 22896996
č.ú: 6231735001/5500
milan.koten@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 603 871 484
martin.kratochvil@lyzarskejihlavsko.cz tel.: +420 723 583 415
jakub.novotny@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 777 807 483

13.01

St

16.01

So

16.01

So

16.01

So

 

 

 

 

 

 

 

 

16.01

So

16.01

So

16.01

So

16.01

So

Podrobné informace o okruhu zobrazíte kliknutím na jeho ikonu.

Pokud byste chtěli finančně podpořit úpravu lyžařských stop,
budeme rádi za jakýkoli příspěvek na náš transparentní sbírkový účet 2100411762/2010.
Děkujeme! Dobrovolníci SK Lyžařské Jihlavsko, z.s.
Na Novém Hojkově je po loukách upraven jednak Hojkovský okruh (4,5 km) a k tomu tratě na Větrově (asi 5 km) . Vše na bruslení i klasiku. Do včerejšího dne na přejezdech mezí a otočkách rolby místy lezla tráva. Sněhová nadílka nebyla velká a víkendový nápor několika stovek lyžařů udělal s tratí své. Od úterka nasněžilo dalších 5 cm, tak byl dnes v dopoledních hodinách skútrem upraven hojkovský okruh na skate. Nicméně dost fouká a stále sněží, takže se místy trať může ztrácet. Během čtvrtka má ustávat sněžení, tak předpokládáme, že ve večerních hodinách dojde k úpravě všech tratí na skate i klasiku. Je možné že tratě dle možností rozšíříme o další okruh. Příjezd na Nový Hojkov ze všech směrů bývá pouze prohrnutý, silnice se sype spíš výjimečně. Během pracovního týdne s parkováním, ani příjezdem/odjezdem není problém. Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnosti a finančních zdrojů Lyžařského Jihlavska

Včera večer jsme upravili válcem „závodní“ 5 km okruh na skate v lokalitě Vysoká a dále Okrouhlík II. Dnes ráno tuto úpravu doplňujeme (opět „závodní“ 5 km okruh a Okrouhlík II) o stopu na klasiku. Mimo závětří se stopy zafoukávají.

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Jakmile ustane sněžení, započne úprava stávajících dříve vytvořených stop, to v obou lokalitách (Vysoká , Nový Hojkov). Předpoklad úprav je dnes večer či zítra ráno. Budeme Vás informovat. Prosíme, nevstupujte do čerstvě upravené stopy či pásu na bruslení přímo za strojem, takto čerstvě upravené musí ještě kvůli zpevnění vymrznout, děkujeme za respektováni.

Pokud v následujících dne vše vyjde, velké ambice máme směrem k nastávajícímu víkendu...;-)  Dnes po západu slunce jsme dokončili přípravu a rozšíření pásu na bruslení na okruhu Okrouhlík II. Jedná se zejména o základní úpravu pásu před očekávaným sněžením v nadcházejícím týdnu, pás je zatím relativně měkký a místy prolézá ozim.

Děkujeme lyžařům, kteří přispěli na úpravu lyžařských tras na náš transparentní sbírkový účet 2100411762/2010. Například úpravu lokality Nový Hojkov financujeme pouze z příspěvků od lyžařské veřejnosti.

 Dnes dopoledne jsme rozšířili trasy na klasický styl (jednostopou) v lokalitě Vysoká o „pytlík ke Kostelci“ a síť stop na polích v okolí vrchu Vysoká (jižně a jihovýchodně od osady Vysoká ). Místy je sněhu méně a do stopy prolézá tráva či ozim. Stopa směrem na Popice po několika km končí, neboť je zde pole s hlubokou orbou.

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Pro pravidelný odběr novinek ze stopy zadejte svoji e-mailovou adresu:

Základní okruhy

Webkamera Vysoká

Odkazy


Poslední výkon přidal Ondřej Pavlas
Okruh: Nový Hojkov
Dosažený čas: 25:18

Partneřipodporuje úpravu lyžařských běžeckých stop na Jihlavsku

Střední škola stavební v Jihlavě
Administrace>>