Blízké ski regiony


Google překlad

Mediální partneři

Kontakt

SK Lyžařské Jihlavsko
Žižkova 20
586 01 JIHLAVA
IČ: 22896996
č.ú: 6231735001/5500
milan.koten@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 603 871 484
martin.kratochvil@lyzarskejihlavsko.cz tel.: +420 723 583 415
jakub.novotny@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 777 807 483

24.11

24.11

24.11

24.11

 

 

 

 

 

 

 

 

24.11

24.11

24.11

24.11

Podrobné informace o okruhu zobrazíte kliknutím na jeho ikonu.

Kvalita včera upravených stop na klasiku je i přes aktuální klimatickou situaci překvapivě velmi dobrá. Vzhledem k tomuto faktu zítra ráno ještě rozšíříme stopy na klasiku co nejblíže k Jihlavě, pokud to podmínky umožní, tak až k výchozímu místu u garáží na Telečské ulici. Nové stopy, které jsou většinou vyjety vedle stop starých, jsou méně výrazné než stopy staré, ale požitek ze svezení v nových stopách je zcela odlišný. Sjezdy v těchto stopách jsou až na pár míst zcela bezproblémové. Velký okruh Vysoká doporučujeme začít absolvovat z pohledu od rozcestí Okrouhlík – Vysoká dvoustopou vedoucí prostředkem pole (okruh se tak pojede doprava) s návratem souběžně se silnicí vedoucí od Popic. Doporučené mazaní je modrý klistr (lépe zažehlený) jako podklad, překrytý fialovým klistrem. Fotografie z dnešního dne přikládáme níže.

vysoka11-2-2017-1-nahled vysoka11-2-2017-2-nahled vysoka11-2-2017-3-nahled vysoka11-2-2017-4-nahled


Dnes večer (pátek) jsme provedli úpravu velkého okruhu Vysoká , Kostelec-sever a část okruhu Okruhlík (konkrétně louku u bývalých kasáren), celkem 14 km. Všechny jmenované okruhy jsou upraveny dvoustopou na klasiku, vedeny vedle dříve upravených nyní velmi zmrzlých stop. Nově upravené stopy jsou v dobrém stavu, částečně sypké, ale díky tomu bezpečné ve sjezdech. Věříme, že Vám tyto stopy poskytnou opět pěkné víkendové lyžování. Doporučené mazání je fialový klistr nebo modrý klistr překrytý fialovým klistrem. Vhodné parkování je buď u bývalých kasáren, nebo na rozcestí Okrouhlík – Vysoká . Pro bruslení byl včera večer upraven závodní 5 km okruh Vysoká .

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Včera pozdě večer jsme zkusili s mírně pozměněným technickým přístupem druhý pokus o úpravu resp. vyrovnání rozježděného pásu na bruslení na 5 km okruhu Vysoká , výsledek je uspokojivý, nikoliv však výborný, okruh je nyní dobře sjízdný, ve sjezdech není nebezpečný, více za současné situace se současnou technikou není v našich možnostech. Dnes nebo zítra ráno se chceme ještě pokusit o úpravu stopy pro klasický styl na velkém 12 km okruhu Vysoká a případně na okruhu Kostelec – sever, bude-li úprava úspěšná, budeme Vás informovat.

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Stopy na klasický styl jsou aktuálně zmrzlé, dříve upravené pruhy na bruslení jsou rozježděné a velmi zmrzlé, tedy poměrně nekomfortní pro jízdu tímto stylem. Dnes jsme se proto pokusili na okruhu Vysoká kovovým adaptérem s kovovými zuby pás „učesat“ a upravit pro kvalitní jízdu. Pás je ovšem tak zmrzlý, že bez aktivního zařízení typu fréza, které nevlastníme, není v našich technických možnostech zajistit v uspokojivou úpravu. Využijte však příhodné situace, kdy je možné jezdit jak klasicky tak bruslením téměř libovolně po pláních bez proboření se.Tento víkend vzhledem k aktuálnímu vývoji počasí již neplánujeme rozšiřování stávající sítě strojově upravených stop (vizte předchozí níže uvedená sdělení). Od včerejšího dne je opět pro oba styly upraven okruh Šacberk provozovatelem Ski areálu Šacberk.Ve čtvrtek pozdě odpoledne se nám podařilo opět propojit stopovačem pro klasiku Vysokou (kolem chaty SŠ grafické cca 50 m po cestě a pak kolem rybníčku vlevo), přes silnici do Pelhřimova směrem k Šaškovým loukám, přes silnici do Rantířova, kolem Seposu k rybníčku sídliště Na Dolině, okruh pokračuje až na Zaječí skok a kopíruje stávající docela kvalitní stopu, velkým obloukem zadem jsme dojeli až těsně nad Rantířov, zpět do Jihlavy jsme se vraceli rovnoběžně se silnicí až k okraji a okruh jsme uzavřeli kolečkem u firmy Sepos.
Zpět do Vysoké jsme jeli skoro po stejné příjezdové trase, stopa je velmi kvalitní a za předpokladu nočního vymrznutí doufáme že vydrží minimálně přes nadcházející víkend. Pouze v místech křížení s různými cestami dávejte pozor na nekvalitní podkladovou vrstvu sněhu. V pátek máme v plánu, pokud to počasí dovolí, objet stopou na klasiku velký okruh vycházející z Vysoké, pojedeme zadem kolem Popis a okruh ukončíme na křižovatce Okrouhlík – Vysoká . Přejeme Vám všem pohodové stále ještě, doufejme, zimní dny …

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Včera odpoledne a následně pozdě večer proběhla úprava 5 km závodního okruhu Vysoká pro oba styly a okruhu Okrouhlík II jednostopou na klasiku. Co nejdříve ještě využijte dobrých podmínek, obleva se blíží. Další obnovování dříve upravených stop zvážíme s ohledem na vývoj počasí.

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Dnes v podvečer jsem upravil na bruslení a klasiku okruh k Větrovu a pod Pešlovcem a stopu na klasiku jsem upravil k Boršovu a okruh nad Padrtí.

Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnosti a finančních zdrojů Lyžařského Jihlavska

Z časově-technických důvodů neproběhla úprava závodního 5 km okruhu Vysoká , okruh je však sjízdný a je znatelná předchozí úprava. Doporučujeme však využít (obzvláště na klasiku) nově upravený okruh Okrouhlík I s nástupem u garáží v ul. Telečská, pouze pozor při průjezdu tunelem pod přivaděčem směrem na Znojmo. Část Okrouhlík II je zatím bez úpravy. S plánem úpravy Vás seznámíme v průběhu dnešního dne. Oproti původnímu plánu momentálně proběhla úprava okruhu Okrouhlík I válcem na bruslení a stopou na klasiku, pás na bruslení je ale zatím měkký, potřebuje ještě vymrznout.

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Pro pravidelný odběr novinek ze stopy zadejte svoji e-mailovou adresu:

Základní okruhy


Odkazy


Poslední výkon přidal Ondřej Pavlas
Okruh: Nový Hojkov
Dosažený čas: 25:18

Partneři


podporuje úpravu lyžařských běžeckých stop na Jihlavsku


Střední škola stavební v Jihlavě
Sport Paulíček

Administrace>>