Lyžařské Jihlavsko - lyžařské běžecké stopy na Jihlavsku

Blízké ski regiony


Google překlad

Mediální partneři

Kontakt

SK Lyžařské Jihlavsko
Žižkova 20
586 01 JIHLAVA
IČ: 22896996
č.ú: 6231735001/5500
milan.koten@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 603 871 484
martin.kratochvil@lyzarskejihlavsko.cz tel.: +420 723 583 415
jakub.novotny@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 777 807 483

15.11

Čt

15.11

Čt

15.11

Čt

15.11

Čt

 

 

 

 

 

 

 

 

15.11

Čt

15.11

Čt

15.11

Čt

15.11

Čt

Podrobné informace o okruhu zobrazíte kliknutím na jeho ikonu.

Včera večer byl úpravou válcem v rámci daných možností „opraven“ a vylepšen malý okruh Vysoká (3,8 km), zkusili jsme okruh rozšířit i na horní pole na 4 km, ale bohužel vlivem nízkých teplot nevydržel válec zajišťující „mančestr“, horní část spíše nedoporučujeme, podmínky jsou i přes nízkou vrstvu sněhu relativně dobré. Vhodný okruh na klasiku je okruh Okouhlík II (od rozcestí Okrouhlík – Vysoká ), nejlepší podmínky jsou na okruhu Nový Hojkov. Doporučujeme však všude starší lyže. V průběhu příštího týdne nás čeká zajištění opravy zmíněného válce. 

vysoka-28-2-2018-nahled

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Aktuální situace na okruzích Nový Hojkov a Vysoká :Na Novém Hojkově jsem upravil válcem na bruslení okruh k Větrovu, Pod Pešlovcem a Skoulovy kopce.

Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnosti a finančních zdrojů Lyžařského Jihlavska

Malý okruh Vysoká byl nyní upraven v délce 3,8 km válcem na bruslení, na „vyříznutí“ stopy na klasiku není stále dostatek sněhu, ale jinak jsou podmínky docela pěkné. Dále nyní aktuálně upravujeme válcem propojení k rozcestí Okrouhlík/Vysoká a dále se zkusíme vydat směrem k Okrouhlíku (tedy okruh Okrouhlík II vizte mapu), zde jedeme pouze s velkým válcem bez finišovacího malého válce na „manšestr“, chceme tímto postupem nabídnout (vzhledem k tomu, že nemůžeme ještě udělat stopu na klasiku) alespoň koleje, v kterých je možné se dobře svést i klasickým stylem.    

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

neděli ráno bude opět opraven válcem malý („závodní“) okruh Vysoká v minimální stávající délce 3,8 km, okruh případně rozšíříme dle aktuálních sněhových možností. Představa je také o rozšíření k rozcestí Okrouhlík/Vysoká . Okruh by měl být přípraven od 8:30 hod, do této doby je uzavřený z důvodů probíhající úpravy, děkujeme za respektování. O skutečném stavu Vás budeme informovat touto cestou zhruba po dokončení úpravy.Na Novém Hojkově jsem dnes odpoledne uválcoval okruh Pod Pešlovcem (Tondova skála, Mariána), propojení mezi Novým Hojkovem a Větrovem okolo slaměných panáků  a Skoulovy Kopce. Podmínky jsou zde většinou slušné, pouze na průjezdech přes meze a na přejezdu přes pole je třeba být opatrný. Doporučujeme starší lyže.

Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnosti a finančních zdrojů Lyžařského Jihlavska

V lokalitě Vysoká jsme uválcovali pruh pro bruslení v délce 3,8 km s nástupem na stadionku u chaty SUPŠG. Bereme dnešní upravování jako základ pro předpokládané zítřejší sněžení, jsou tedy vhodné spíše starší lyže. Nový Hojkov zkusí uválcovat Jaromír Záboj v pátek odpoledne. Další info později + přejeme Vám všem pohodovou sobotu a neděli. Níže přikládáme odkaz na fotografie:

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Upřesňujeme předchozí vydanou informaci. Formou pásu na bruslení upravená část okruhu na Vysoké je dlouhá cca 2 km. Okruh Nový Hojkov je upraven téměř celý včetně části Skoulovy kopce, pouze část od lokality Nový Hojkov směrem k Větrovu (okolo parkoviště u slámových panáků) není upravena z důvodů problémové podložky. Nejvhodnější podmínky pro běžecké lyžování jsou v části Skoulovy kopce. Celý okruh na Novém Hojkově (včetně části Skoulovy kopce) je upraven formou pásu na bruslení, na „vyříznutí“ klasické stopy je samozřejmě velmi málo sněhu. Situace by na tomto okruhu měla být lepší než na okruhu Vysoká , nicméně místy je nutné se vyhnout z důvodu zhoršených podmínek krtincům či jiné problémové podložce. Pochopitelně jsou doporučeny staré lyže. Další potřebné sněžení se bohužel v dalších dnech neočekává, za daných podmínek se z naší strany tedy jedná o maximum, co jsme byli schopní připravit.

Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnosti a finančních zdrojů Lyžařského Jihlavska

Pro pravidelný odběr novinek ze stopy zadejte svoji e-mailovou adresu:

Základní okruhy


Odkazy


Poslední výkon přidal Ondřej Pavlas
Okruh: Nový Hojkov
Dosažený čas: 25:18

Partneři


podporuje úpravu lyžařských běžeckých stop na Jihlavsku


Střední škola stavební v Jihlavě
Sport Paulíček

Administrace>>