Lyžařské Jihlavsko - lyžařské běžecké stopy na Jihlavsku

Blízké ski regiony


Google překlad

Mediální partneři

Kontakt

SK Lyžařské Jihlavsko
Žižkova 20
586 01 JIHLAVA
IČ: 22896996
č.ú: 6231735001/5500
milan.koten@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 603 871 484
martin.kratochvil@lyzarskejihlavsko.cz tel.: +420 723 583 415
jakub.novotny@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 777 807 483

13.02

Út

21.02

St

21.02

St

21.02

St

 

 

 

 

 

 

 

 

18.02

Ne

21.02

St

21.02

St

18.02

Ne

Podrobné informace o okruhu zobrazíte kliknutím na jeho ikonu.

Dnes dopoledne v lokalitě Nový Hojkov (Větrov) proběhl lyžařský závod Větrovská 8.

Absolutními vítězi jsou Hana Polednová a Milan Venhoda

Kompletní výsledky najdete zde: https://docs.google.com/…yv4lkvg/edit?…

Fotografie zde: https://photos.app.goo.gl/…pFUsccx8TzI3

Podmínky pro lyžování jsou zde stále dobré.

Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnosti a finančních zdrojů Lyžařského JihlavskaZveřejňujeme propozice závodu Větrovská8, závodu v běžeckém lyžování pro širokou veřejnost, který se uskuteční již zítra (v sobotu)!!! v dopoledních hodinách, v lokalitě Nový Hojkov (pozor, na stránkách seriálu Běžec Vysočiny nejsou v tuto chvíli ještě aktuální propozice).ji15vetrovska8

Zajisté chápete, že při aktuálních klimatických podmínkách je náročné na týden a více naplánovat uspořádání závodu v běžeckém lyžování na přírodním sněhu, ve snaze uskutečnit za současné situace závod na stále dobré trati, jsme proto bohužel nucení provést nepopulární změny relativně na poslední chvíli, za což se omlouváme.  V lokalitě Nový Hojkov jsou podmínky stále slušné a do začátku víkendu snad i vydrží, máme zde aktuálně přípraven okruh 1,7km až 2,8 km, na kterém ještě během zítřejšího večera plánujeme dohazovat na potenciálně problémových místech sníh. Z těchto důvodů se plánovaný závod neuskuteční jako legendární Jihlavská 15tka, ale jako již také dříve uskutečněná Větrovská 8ka, zásadní je však změna termínu na sobotu 27.1.2018!!! (v neděli už nemusí být dostatečné sněhové podmínky), závod se uskuteční v lokalitě Nový Hojkov/Větrov v části Skoulovy kopce, start první kategorie bude v 10 hod. Vypsaný volný způsob běhu zůstává v platnosti. Pokyny vydáme během zítřka na stránkách www.lyzarskejihlavsko.cz, můžete nás také sledovat na našem facebookovém profilu www.facebook.cz/…skejihlavsko.Dnes později odpoledne byl upraven válcem celý okruh na Novém Hojkově, sněhu je zde aktuálně stále dostatek (až neočekávaně), jedná se stále ještě o pěkné zimní podmínky pro běžecké lyžování, klasické stopy jsou však místy zmrzlé.  V lokalitě Vysoká je podle našich informací sněhu méně než na Novém Hojkově, 5 km okruh je ale díky předchozímu uválcování stále dobře sjízdný, na pár místech je třeba se vyhnout krtincům, pouze dolní zatáčka směrem ke Kostelci je téměř nesjízdná. Pás i stopy byly dnes v této lokalitě uježděné a zmrzlé, ve snaze aby pás vydržel až do víkendu, nebudeme do pásu zasahovat strojem.  Zítřek a sobota budou pravděpodobně poslední dva dny, kdy bude možné (ač již omezeně) podmínek využít.

Tento okruh vznikl za finanční podpory široké veřejnosti a finančních zdrojů Lyžařského Jihlavska

Děkujeme za zaslanou informaci: v ranních hodinách byl 5ti km okruh na Vysoké dobře sjízdný, pás na bruslení byl stále pevný, sníh byl rychlejší než včera, na pár místech sice již vylézal podklad, ale těmto místům se dá snadno vyhnout, místy je sníh ušpiněn od vysypané náplně z našeho válce na úpravu zmíněného pásu. Jisté již je, že do víkendu se nám zde celá 5ti kilometrová trať nepodaří udržet. V lokalitě Nový Hojkov/Čeřínek je situace o něco lepší. Budeme se snažit o následcích oblevy informovat.

vysoka-20180124-085126-nahledlogo-ji15

Pozor změna! Nový plánovaný termín JIHLAVSKÉ 15tky je v neděli 28.1. (nikoliv v dříve avizovanou sobotu). Závod je určen pro širokou veřejnost, závod se uskuteční volnou technikou, bude tedy upraven pás na bruslení a zajištěna stopa na klasický styl, start první kategorie bude v 10 hod na lyžařských tratích Vysoká , v případě nepříznivých klimatických podmínek bude závod přesunut do náhradní lokality Nový Hojkov/Čeřínek, v případě nepříznivých podmínek i v této lokalitě bude závod zrušen. S nepříznivou aktuální teplotní situací jsme připraveni bojovat, abychom závod za obstojných podmínek uspořádali, sledujte však aktuální informace před závodem. O přesunutí či zrušení budeme informovat nejdéle do soboty 27.1. do 12 hodin na webových stránkách www.lyzarskejihlavsko.cz a www.bezecvysociny.cz. V průběhu týdne vydáme propozice závodu. Vybrané startovné ze závodu bude určeno na úpravu stop na okruhu Nový Hojkov.

Dodatek: původně plánované závody v Řásné (plánované právě v neděli) byly personálně-organizačních důvodů zrušeny, bližší info se zajisté brzy objeví na www.bezecvysociny.cz.Foto a informace z okruhu Vysoká z dnešního dopoledne: solidně pevný pás na bruslení, 2°C, sněžení, vysoká vlhkost, 1cm nového sněhu, pomalý sníh – vata. Lokalitu Nový Hojkov (Čeřínek) v dopoledních hodinách obleva ještě nezastihla.  Doufáme, že přes velkou nastupující oblevu stopy do víkendu udržíme.

vysoka-20180123-091614-nahled vysoka-20180123-091621-nahled vysoka-20180123-102331-nahledPokud můžete, využijte stávajících podmínek před nástupem oblevy. Včera večer jsme na 5ti km okruhu Vysoká na několika místech odklízeli krtince a dohazovali potenciálně problémová místa sněhem, okruh byl následně upraven válcem s velkým přítlakem, stopu na klasiku jsme nově nevyřezávali, oboje s ohledem na aktuální vývoj počasí. Nicméně po úpravě byl okruhu v zcela nejlepším stavu pro bruslení v této zatím krátké zimě.

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

logo-ji15

V sobotu 27.1. se uskuteční legendární lyžařský závod Jihlavská 15tka, závod pro širokou veřejnost, závod se uskuteční volnou technikou, bude tedy upraven pás na bruslení a stopa na klasický styl, start první kategorie bude ve 13 hod na lyžařských tratích Vysoká , v případě nepříznivých klimatických podmínek bude závod přesunut do náhradní lokality Nový Hojkov, v případě nepříznivých podmínek i v této lokalitě bude závod zrušen. O přesunutí či zrušení budeme informovat nejdéle do pátku 26.1. do 12 hodin na webových stránkách www.lyzarskejihlavsko.cz a www.bezecvysociny.cz.

Máme za sebou vydařený zimní víkend. Stopy během víkendu využilo velké množství zájemců o běžecké lyžování, což nás těší. Velké poděkování zaslouží neznámý jedinec, který naházel sněhem podchod silnice 38 na lyžařské trase garáže Telečská - rozcestí Okrouhlík - Vysoká .Pro pravidelný odběr novinek ze stopy zadejte svoji e-mailovou adresu:

Základní okruhy


Odkazy


Poslední výkon přidal Ondřej Pavlas
Okruh: Nový Hojkov
Dosažený čas: 25:18

Partneři


podporuje úpravu lyžařských běžeckých stop na Jihlavsku


Střední škola stavební v Jihlavě
Sport Paulíček

Administrace>>