Lyžařské Jihlavsko - lyžařské běžecké stopy na Jihlavsku

Google překlad

Kontakt

SK Lyžařské Jihlavsko
Žižkova 20
586 01 JIHLAVA
IČ: 22896996
č.ú: 6231735001/5500
milan.koten@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 603 871 484
martin.kratochvil@lyzarskejihlavsko.cz tel.: +420 723 583 415
jakub.novotny@lyzarskejihlavsko.cz
tel.: +420 777 807 483

24.04

St

24.04

St

24.04

St

24.04

St

 

 

 

 

 

 

 

 

24.04

St

24.04

St

24.04

St

24.04

St

Podrobné informace o okruhu zobrazíte kliknutím na jeho ikonu.

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Včera večer jsme před ochlazením a sněžením srovnali válcem povrch na základním 5 km okruhu Vysoká . Podmínky budou během dnešního dne velmi dobré, pokud můžete, doporučujeme je ještě využít, další dny již budou spíše v jarní módu a pravděpodobně povedou k postupné nesjízdnosti okruhu. Stopy na klasiku v okolí Vysoké sice nejsou v optimální kondici, ale většina je dobře sjízdná, jejich nová strojová úprava nebyla včera možná.

Uplynulý víkend se konaly na základním 5 km okruhu Vysoká závody „Lyžařská 10 Běžce Vysočiny“ pořádané Běžcem Vysočiny z.s. za spolupráce s Lyžařským Jihlavskem, a to v podobě přípravy tratí. Tato úprava tratí byla kompletně financována z vybraného startovného z tohoto závodu, nutno podotknout, přesto nebyla trať veřejnosti uzavřena. Fotogalerie ze slunného závodu https://photos.app.goo.gl/…UjPDuK7Pbq19, stránka závodu www.bezecvysociny.cz. V neděli 17.2.2019, pokud to sněhové podmínky ještě umožní, se uskuteční na těchto tratích největší veřejný lyžařský závod na Jihlavsku „Jihlavská 15“, zisk ze startovného je tradičně věnován na PHM na úpravu našich okruhů, stránka závodu je zde http://ji15.lyzarskejihlavsko.cz.
Okruh byl v sobotu stále ve velmi dobré kondici, v neděli byl již přemrzlý. Úpravu okruhu a stop na klasiku v blízkém okolí zvážíme dle situace a časových možností krajem nastávajícího týdne. 

Tento okruh je financován ze soukromých zdrojů

Tento okruh je financován ze soukromých zdrojů

Včera večer jsme upravili základní 5 km okruh Vysoká válcem. Bohužel o uplynulé neděli se naší lokalitě, jednomu z mála míst v ČR,  vyhnulo sněhové pásmo, tedy upravovali jsme velmi zmrzlý povrch jen s minimem poprašku (proto ani vyříznutí stopy na klasiku nebylo možné) , udělali jsme s naši amatérskou technikou maximum, stav sice není ideální, místy jsou ledové plotny, ale okruh je dobře sjízdný, místy hlavně ve sjezdech se zvýšenou opatrností . Přes den, pokud povrch povolí, bude stav možná lepší, zhoršení opět očekáváme po přemrznutí. Úprava by byla ideální v době působení denních teplot, ale to bohužel z časově-pracovních důvodů není u nás dobrovolníků možné.

V sobotu se bude na tomto okruhu konat závod pro veřejnost, který pořádá Běžec Vysočiny s podporou Lyžařského Jihlavska, úprava okruhu bude financována ze startovného, okruh bude i v době závodu otevřen veřejnosti, pouze je nutné zvýšené opatrnosti a závodníkům umožnit neomezený průjezd. Více informací brzy naleznete na stránkách pořadatele závodu vizte www.bezecvysociny.cz

Okruh vznikl za finanční podpory statutárního města Jihlava

Pro pravidelný odběr novinek ze stopy zadejte svoji e-mailovou adresu:

Základní okruhy


Odkazy


Poslední výkon přidal Ondřej Pavlas
Okruh: Nový Hojkov
Dosažený čas: 25:18

Partneři


podporuje úpravu lyžařských běžeckých stop na Jihlavsku


Střední škola stavební v Jihlavě
Sport Paulíček

Administrace>>